Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlOyun SalonuGiriş yap

Oku Oku Çoş Gül

YazarMesaj
lossevil
NormalÜye
lossevil

Profil Bilgileri
Kullandığım Tarayıcı : Mozilla Firefox
Aktiflik :
Oku Oku Çoş Gül Left_bar_bleue10 / 99910 / 999Oku Oku Çoş Gül Right_bar_bleue

Burcun : Balık
Doğum tarihi : 19/02/94
Tuttuğum Takım : 2
Ruh Hali : Aşık
Başarı Sistemi : 2
Rep Puanı : 189
Rrofil Alt

Kişisel İleti
Başarı Puanı:
Oku Oku Çoş Gül Img_left0/0Oku Oku Çoş Gül Red_fa10  (0/0)
Online Durumu:
Oku Oku Çoş Gül Img_left0/0Oku Oku Çoş Gül Green_10  (0/0)
Seviye:
Oku Oku Çoş Gül Img_left0/0Oku Oku Çoş Gül Empty_bar_bleue  (0/0)

Oku Oku Çoş Gül Empty
MesajKonu: Oku Oku Çoş Gül   Oku Oku Çoş Gül Icon_minitimePaz Nis. 25, 2010 7:33 pm

1
Kaplumbağaların yaşadığı bir köyde susuzluk sorunu ortaya çıkmış..

kaplumbağalar biraraya toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar..köyün en yaşlı ve en bilge kaplumbağası çıkmış ve bağırmış;

-Şu dağın arkasındaaa bir göl vaar...!!

bunun üzerine köyün en genç 2 kaplumbağası ,su getirmek için seçilmiş..

25 yıl sonra bu iki kaplumbağa dağı aşmış ve göle varmışlar..maalesef ki göle vardıktan sonra jeton düşmüş;

-ya biz kap almayı unuttuk!!napcaz şimdi!!?

"sen git.. ben burda beklicem biri gelip içmesin diye" ..diğeri: "yok sen içersin gölü.. ben gitmem sen git"..

"yaa arkadaşım vallahi billahi içmicem..burda bekliyorum hadii!!" demiş..

bunun üzerine 2. kaplumbağa "iyi tamam gidiyorum" diyerek oradan ayrılmış..

1.kaplumbağa beklemeye başlamış..30yıl -50yıl-60yıl.. en sonunda ;

"yeter biraz daha beklersem ben ölücem..hem zaten yaşlılar çoktan ölmüştür" diyerek boynunu göle uzatmış..

Tam o sırada çalılıklardan fırlamış 2. kaplumbağa;

"bak böyle yaparsan gitmem!!"

2

Sarhoşun biri üst baş dağınık bir halde karakola gelir, araba anahtarını
göstererek komisere şöyle der :
- Komiserim şu elimde gördüğünüz anahtar var ya, onun üstünde az önce
benim arabam vardı, şimdi yok. Arabamı çalmışlar...
Komiser sarhoşa söyle bir bakar;
- Sen önce kendine bir çeki düzen ver bakayım, şu haline bak... Devletin
komiseri önünde böyle fermuarı açık durmaya utanmıyor musun?
Sarhoş pantolonunun önünde açık fermuara bakar ve şöyle der :
- A ha!, karıyı da çalmışlar...

3

Yaşlı italyan, kasabanın papazına günah çıkarmaya gitmişti. ihtiyar adam itiraflarına başladı;
- ''ikinci Dünya savaşının ilk günlerinde bir güzel kız kapımı çalıp kendisini Almanlar'dan saklamamı istedi. Onu bodrum'a sakladım. Ve Onu asla bulamadılar.
- ''Bu harika birşey'' dedi, papaz..
- ''Devamı var'' dedi ihtiyar..
- ''Ben zayıf karakterli bir adamım.
Bir gün ondan, kendisini saklamamın bedelini bazı arzularımı gidererek odemesini istedim''.
Papaz bir süre düşündü, sonra..
- ''Hımmm.. Savaş yılları. Zor günler.. O koşullarda böyle bir zaaf affedilebilir, çok büyük bir riski göze almışsınız kaldi'ki, kız Almanların eline düşse, başına çok daha kötü şeyler gelirdi. Allah anlayışlı, hoş görülü ve affedicidir. Yaptığınız iyilik ve kötülükleri tartar, sizi şefkatle yarğılar''.
yaşlı adam;
- ''Teşekkür ederim peder şimdi içim rahatlamışken, bir soru daha sorabilir miyim?''.
papaz;
- ''Tabii sorabilirsin oğlum'' dedi.
- ''Ona savaşın bittiğini söylemem gerekiyor'mu?''...

4
Ailenin biri o kadar kalabalıkmış ki karı kocanın seks yapacak yerleri kalmamış. Bir gün bu karı koca dayanamamış plan yapmışlar. Planda sabah herkes yemek yerken ev hanımı üzerine yoğurt döküp mutfağa gidecek evin erkeği onu temizlemek bahanesiyle yanına gidip sevişecekler. Sabah oluyor. Kahvaltıda anne üzerine yogurt döküyor babada peşinden gidiyor bi güzel becermeye başlıyor karıyı. Bunlar mutfakta sevişirken evin en küçüğü susayıp mutfağa gidiyor. Anne babasını o vaziyette görünce korkup hemen içeri girer ve
- Abilerim ablalarım sakın!!! üzerinize yogurt dökmeyin babam yogurt dökeni s****yor

5

Mahallenin iki afacan kardesi tüm mahalleliyi biktirmis. Sürekli ana-babalarina sikayet geliyor mahalleliden. Kirilan camlarin, kuyruguna teneke baglanan kedilerin,lastigi indirilen arabalarin sorumlusu hep afacan kardesler.
Ana-babasi usanip bu durumdan kilisenin papazina anlatirlar durumu ve yardim isterler. Papaz "gönderin çocuklari konusayim" der.
Çocuklari gönderirler. Papaz önce büyük oglani çagirir. "Söyle bakiim evladim,Tanri nerede?". Çocuk susar. Papaz tekrar sorar:"evladim söylesene Tanrimiz nerede?". Çocuk susmaya devam eder. Papaz israrla sormaya devam eder, çocuk susmaya.. Sinirlenir Papaz,"konussana be çocuk nerde Tanri?".
Çocuk aniden firlar,kiliseden kosarak kaçiyorken seslenir kardesine "kaçalim çabuk!". Eve giderler,odalarina çikip kapiyi iyice kapatirlar,küçük oglan sorar büyügüne "neden kaçiyoruz?" Büyük yanitlar:
"iste simdi hapi yuttuk, Tanri kaybolmus bizden biliyorlar!!!"

Oku Oku Çoş Gül
1 sayfadaki 1 sayfası