Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlOyun SalonuGiriş yap

Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi

YazarMesaj
Suskun Sevda
Admin
Admin

Profil Bilgileri
Kullandığım Tarayıcı : Opera
Madalyaları : 5
Aktiflik :
Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Left_bar_bleue990 / 999990 / 999Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Right_bar_bleue

Burcun : Kova
Doğum tarihi : 04/02/91
Tuttuğum Takım : 5
Ruh Hali : Çalışıyor
Başarı Sistemi : 22156
Rep Puanı : 25116
Rrofil Alt

Kişisel İleti
Başarı Puanı:
Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Img_left98/100Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Red_fa10  (98/100)
Online Durumu:
Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Img_left98/100Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Green_10  (98/100)
Seviye:
Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Img_left98/100Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Empty_bar_bleue  (98/100)

Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Empty
MesajKonu: Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi   Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi Icon_minitimeCuma Eyl. 17, 2010 8:51 pm

Download ve işletim sistemi

Ülkemizdeki internet hızının düşmesinin sebeplerinden biri olarak bu korsan işletim sistemi kullanımını görüyorum.
8 Ağustos 2010

Bildiğiniz üzere Türkiye en pahalı ve en kalitesiz internet kullanan ülkelerin başında yer alıyor. Bunun birden fazla sebepleri var ve ben gözden kaçan bir sebebini anlatmaya çalışacağım.

• Download
İnternette dolaştığınız sürece devamlı bir şekilde download(indirme) işlemi yaparsınız. Sadece sizin farkettiğiniz mp3, video, resim gibi basit indirmelerdir. Ama bunların haricinde arka planda sürekli indirme işlemi yapan yazılımlar var. Örneğin tarayıcılarınız sizin internette gezinmenizi sağlar bir sitenin adresini yazarsınız ve o adreste bulunan siteyi size açar bunları yaparken yüklemeler/indirmeler yapmak zorundadır.
Site içerisinde bulunan resimleri, yazıları anlık bir yere kaydeder. Ve bu kayıt işlemi ne kadar yavaş yürütülüyorsa o kadar beklemeniz gerekebilir. Bu internet hızıyla alakalı değildir. Doğrudan işletim sisteminden kaynaklanıyordur.

• İşletim sistemi ve veri depolama
İşletim sistemi bilgisayarınızda bulunan bütün donanımları kullanan yazılımdır. Farenizle sağ tıkladığınızda bulunduğunuz nesnenin seçeneklerini size sunan yine işletim sistemidir. Bunların yanı sıra işletim sistemi internetten indirdikleriniz konusunda da bir engel teşkil edebilir.

Harddisk bildiğiniz üzre bilgisayarınızdaki veri depolama alanıdır. Bu alanı kullanan yazılımda işletim sistemidir. İşletim sistemi verilerinizi silme, düzeltme, yenileme yada yeniden veri ekleme gibi işlemleri yapar. Yeni bir veriyi eklemesi gerektiğinde her işletim sistemi farklı yollar dener farklı metotlar üzerinden yeni veriyi sağlam bir şekilde koruma altına almaya çalışır. Tam olarak burada işletim sisteminden kaynaklanan yavaş internet sorunu baş gösterir.

Örneğin: bir dosyayı iki kez yedekledikten sonra kayıt eden bir işletim sistemi düşünün ne kadar yavaştır dimi ? ama dört kez yedekledikten sonra kayıt eden bir işletim sistemi daha yavaştır.

Yukarda internetten sürekli indirme işlemi yaptığımızdan söz etmiştim. Bu verileri tabiri caizse ince eleyip sık dokuyan bir işletim sistemi yönetiyorsa internet hızınızın düşmesine neden olabilir. Ama ülkemizde görülen sorun tam olarak bu değildir. Daha çok crack işletim sistemi kullanmamızdan kaynaklanan bir sorunumuz var. Korsan işletim sistemi kullandığımız için bir işletim sisteminin tüm nimetlerinden faydalanamayabiliyoruz dahası herkesin formatını bozduğu bir işletim sistemi kullanıyorsak bu sorunların yerini daha farklı bilgisayarınız için ölümcül sorunlar alabilir.

Ben ülkemizdeki internet hızının düşmesinin sebeplerinden biri olarak bu korsan işletim sistemi kullanımını görüyorum. Orijinal bir XP, verileri tarayıcınızdan alıp hızlıca Hdd’nizin gerekli birimlerine iletirken Korsan bir XP, verileri tarayıcınızdan alırken yada aldıktan sonra dolambaçlı yollara sokarak verinizin yavaş indirilmesine neden olabilir.

http://www.suskuncocuk.yetkin-forum.com

Download'ın (İndirmenin) yavaşlaması ve işletim sistemi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Google'ın Chrome OS işletim sistemi, Windows uygulamalarını çalıştırabilir (?)
» Flas Diskinize İşletim Sistemi Kurmak İstiyorsanız Buyrun İçeri Alalım >>>
» Linux İşletim Sisteminin(Tarihi)
» İşletim sisteminizin hata kodu anlamları
»  Samsung, Android işletim sistemli ve AMOLED ekranlı Mp3 çalar üretebilir