Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlOyun SalonuGiriş yap

Danıştay'dan MEB'e Durdurma!

YazarMesaj
Suskun Sevda
Admin
Admin

Profil Bilgileri
Kullandığım Tarayıcı : Opera
Madalyaları : 5
Aktiflik :
Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Left_bar_bleue990 / 999990 / 999Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Right_bar_bleue

Burcun : Kova
Doğum tarihi : 04/02/91
Tuttuğum Takım : 5
Ruh Hali : Çalışıyor
Başarı Sistemi : 22156
Rep Puanı : 25116
Rrofil Alt

Kişisel İleti
Başarı Puanı:
Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Img_left98/100Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Red_fa10  (98/100)
Online Durumu:
Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Img_left98/100Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Green_10  (98/100)
Seviye:
Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Img_left98/100Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Empty_bar_bleue  (98/100)

Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Empty
MesajKonu: Danıştay'dan MEB'e Durdurma!   Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 12:39 pm

Danıştay 8. Dairesi Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yıl 8 Mart'ta yürürlüğe giren Özel Eğitim Kurumları Yönetmeliği'nde özel eğitim kurumlarında "****** Köşesi" oluşturulması zorunluluğunu kaldıran düzenlemenin yürütmesini oybirliğiyle durdurdu.
******çü Düşünce Derneği söz konusu düzenlemenin iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açmıştı.

Davayla ilgili ilk incelemesini tamamlayan Danıştay 8. Dairesi söz konusu düzenlemenin yürütmesini oybirliğiyle durdurdu.

Dairenin kararında özel eğitim kurumlarında "****** Köşesi" olması zorunluluğunu öngören yönetmeliğin yürürlükten kaldırıldığı hatırlatılarak şöyle denildi:

"Yerine bu zorunluluğu devam ettirecek şekilde bir düzenlemeye yer verilmemek suretiyle hazırlanan dava konusu yönetmelikte; ilgili anayasa hükmüne dayanağı olan yasalara ve Türk milli eğitiminin temel ilke ve kurallarına uyarlık görülmemiştir.

Her ne kadar davalı idarece okullarda '****** Köşesi' bulundurulmasına Özel Öğretim Kurumlarına Ait Standartlar Yönergesi'nde yer verildiği ayrıca dava konusu yönetmeliğin 63. maddesinde de 'Bu yönetmelikte yer almayan hususlarda resmi benzeri kurumların ilgili mevzuat hükümleri uygulanır' düzenlemesine yer verilmek suretiyle bu uygulamanın devam ettirileceği öne sürülmüşse de daha önceki yönetmelikte yer alan ve yine yönetmelik normu olması gereken bir düzenlemenin yönetmelik hükmü olmaktan çıkarılarak yönergeyle yapılmasına hukuken olanak bulunmadığı da açıktır." KAYNAK Danıştay'dan MEB'e Durdurma! Güncel eğitim haberleri MEB'e Durdurma!

Danıştay'dan MEB'e Durdurma! 1bu5
http://www.suskuncocuk.yetkin-forum.com

Danıştay'dan MEB'e Durdurma!
1 sayfadaki 1 sayfası