Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Paylaşımda Kalite ve Güvencenin Adresi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlOyun SalonuGiriş yap

MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge

YazarMesaj
Suskun Sevda
Admin
Admin

Profil Bilgileri
Kullandığım Tarayıcı : Opera
Madalyaları : 5
Aktiflik :
MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Left_bar_bleue990 / 999990 / 999MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Right_bar_bleue

Burcun : Kova
Doğum tarihi : 04/02/91
Tuttuğum Takım : 5
Ruh Hali : Çalışıyor
Başarı Sistemi : 22156
Rep Puanı : 25116
Rrofil Alt

Kişisel İleti
Başarı Puanı:
MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Img_left98/100MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Red_fa10  (98/100)
Online Durumu:
MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Img_left98/100MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Green_10  (98/100)
Seviye:
MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Img_left98/100MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Empty_bar_bleue  (98/100)

MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Empty
MesajKonu: MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge   MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge Icon_minitimeC.tesi Ağus. 01, 2009 12:50 pm

Bakanlıktan ‘içki içirmeyin’ genelgesi

Milli Eğitim Bakanlığı genelgesinde “üniversitelerce düzenlenen tanıtım gezilerinde içki içmeye teşvik edici eğlenceler düzenlenmesi öğrenci ve velileri rahatsız ediyor” denildi
Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) yayımlanan genelgede ortaöğretim öğrencilerine yönelik üniversitelerce düzenlenen tanıtım gezilerinde “içki içmeye teşvik edici eğlenceler düzenlenmesinin velileri rahatsız ettiği” belirtildi. MEB tanıtım gezilerinde içki içen öğrenciler hakkında Ortaöğretim Kurumları Ödül ve Disiplin Yönetmeliği kapsamında ceza verileceğini bildirdi.
MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül imzasıyla valiliklere gönderilen 2008/87 sayılı genelgede üniversitelerin tanıtım gezileriyle ilgili uyarı yapıldı. MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ve Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’ndan ihbar mektupları geldiği kaydedilen genelgede şöyle denildi:

‘Velileri rahatsız ediyor’
“Son günlerde bakanlığımıza intikal eden bilgilerden bazı üniversitelerimizin kendi üniversitelerini tanıtmak amacıyla düzenlemiş oldukları tanıtım programlarında ortaöğretim öğrencileri açısından uygun düşmeyen öğrencilerimizde psikolojik ve pedagojik anlamda olumsuz etkiler yaratabilecek gezinin esas amacı dışına yönelik olarak öğrencileri içki içmeye teşvik edici içkili eğlenceler düzenlenmesi gibi uygulamalarda bulunulduğu bu durumun çok sayıda öğrenci ve velileri rahatsız ettiği anlaşılmaktadır. Ayrıca bakanlığımıza resmi özel kişi ve kurumlardan ulaştırılan yazılarda da bu tür olumsuzlukların önlenmesine yönelik talepler yer almaktadır.”

‘Yanlarında rehber olsun’Öğrencilerin yönetici veya rehber öğretmenler nezaretinde tanıtım gezilerine katılması gerektiğine dikkat çekilen genelgede tanıtım programı öncesi program süresi ve program sonrasında öğrencilerin davranışlarını olumsuz yönde etkileyecek ortam ve davranışlardan uzak tutulması istendi.

Mesaj yağdıEdinilen bilgiye göre bazı veliler MEB’in internet sitesindeki mesaj bölümünden bakanlığa içkili eğlencelerle ilgili şikayette bulundu. Bazı özel üniversiteler tarafından düzenlenen tanıtımlarda çocuklarının içki içmesinden şikayet eden veliler bu konuda önlem alınmasını istedi.
Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı’na da velilerin mektup yazarak bu durumdan şikayetçi olduğunu kaydeden MEB yetkilileri üniversite tanıtımlarının önemli olduğunu ancak çocukların psikolojik yönden olumsuz etkilenmemeleri için üniversitelerin önlem alması gerektiğini kaydetti. MEB yetkilileri liselerin de tanıtım programına giden öğrencileri için birer rehber öğretmen görevlendirmesinin önemine dikkati çekti.

MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge 1bu5
http://www.suskuncocuk.yetkin-forum.com

MEB ten Üniversitelere İlginç Genelge
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» cs komik ve ilginç xd
» İlginç Ve Komik Resimler